MAGAZYN travel

WESTERPLATTE
PAMIĘCI POLEGŁYM

Ekipa foto-km.com dotarła na wybrzeże. Naszym punktem zwiedzania stało się Westerplatte oraz położony tam Pomnik Obrońców Wybrzeża.

PANDEMIA COVID-19
KOMPEDIUM WIEDZY

Z uwagi na sytuację kryzysową wynikającą z obecności pandemii koronawirusa, Fundacja Polska Hybryda Centrum Badań nad Zagrożeniami Asymetryczno-Hybrydowymi wraz z foto-km.com, wyszła z inicjatywą stworzenia kompendium wiedzy dotyczącego najważniejszych zagadnień związanych z obecną sytuacją. W stworzonym materiale usłyszymy m.in. odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wskazówki jak radzić sobie w rzeczywistości, w której się znaleźliśmy.

STARE MIASTO PORTOWE LAZISE (WŁOCHY)

Kontynuując naszą wycieczkę wakacyjną 2019 roku ekipa foto-km.com zatrzymała się w miasteczku Lazise. Jest to malownicze i bardzo zabytkowe miasto. Najstarsza część tego miasta leży nad brzegiem jeziora Lago Di Garda.

JEZIORO LAGO DI GARDA (WŁOCHY)

Pod koniec wakacji 2019 roku ekipa foto-km.com dotarła do słonecznych Włoch. Zatrzymaliśmy się nad jeziorem Lago di Garda. Położone jest ono w północnych Włoszech. Jest to największe a zarazem najczystsze jezioro w tym państwie. Mówiąc dokładniej leży ono na granicy 3 włoskich prowincji: Trydent, Werona oraz Brescia

WAKACJE W AUSTRIACKICH ALPACH (AUSTRIA)

Ekipa foto-km.com chcąc skorzystać z ostatnich chwil wakacji 2019 roku, wybrała się na wycieczkę przez Austrię i Alpy. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od zobaczenia w Austrii Europabrücke czyli największego w tym państwie mostu po którym biegnie autostrada.

PALERMO NA SYCYLI OKIEM DRONA (WŁOCHY)

Kolejnym przystankiem podczas wycieczki ekipy foto-km.com po Włoszech w 2018 roku stało się miasto Palermo które jest stolicą Sycylii.

WYPRAWA NA WULKAN WEZUWIUSZ Z DRONEM (WŁOCHY)

Tym razem nasza ekipa filmowa foto-km.com wybrała się do słonecznych Włoch w 2018 roku. Celem naszej wyprawy było sfilmowanie nieczynnego już wulkanu Wezuwiusz z lotu ptaka.

WULKAN ETNA NA SYCYLII (WŁOCHY)

Podczas naszej podróży po Włoszech ekipa foto-km.com wybrała się również na Wulkan Etna w 2018 roku, który jest aktywnym wulkanem znajdującym się na Sycylii. Nagraliśmy film z lotu ptaka aby uchwycić piękno tego miejsca.

POMPEJE STAROŻYTNE MIASTO (WŁOCHY)

Kontynuując naszą wycieczkę po Włoszech w 2018 roku, ekipa foto-km.com trafiła do starożytnego miasta o nazwie Pompeje. Antyczne miasto zrobiło na nas naprawdę spore wrażenie. Stojąc pierwszy raz przed wejściem do umarłego miasta, nie spodziewaliśmy się, że jest tak świetnie zachowane oraz że jest tam aż tyle do zobaczenia.

SPACER PO RZYMIE (WŁOCHY)

W drodze powrotnej do kraju ekipa foto-km.com zawitała do Rzymu w 2018 roku. Od starożytności jest znany jako Wiecznie Miasto, a także także jako "stolica świata".

ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (POLSKA)

Tym razem ekipa foto-km.com wybrała sie do Malborka aby zwiedzać w 2019 roku stojący tam Zamek Krzyżacki. Ten zamek został wzniesiony w kilku etapach.

ZOO CAMPOL (POLSKA)

W dniu 29 sierpnia 2019 roku ekipa foto-km.com wybrała się na wycieczkę do ZOO Canpol. Znajduje się on przy DK22 obok miejscowości Człuchów.

OBÓZ ZAGŁADY - OŚWIĘCIM (POLSKA)

Ekipa foto-km.com w 2019 roku śladami historii udała się do Oświęcimia, a dokładniej do byłego obozu koncentracyjnego i zagłady o nazwie Auschwitz-Birkenau.

LICHEŃ W NASZYM OBIEKTYWIE (POLSKA)

Kolejnym punktem w 2019 roku, na naszej mapie wypraw ekipy foto-km.com znalazł się Licheń. Ta nie duża, lecz piękna wieś jest położona we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Głównym obiektem turystycznym, który przyciąga wiele osób oraz pielgrzymów jest Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

ZAMEK KSIĄŻ W WAŁBRZYCHU (POLSKA)

Naszym kolejnym celem wyprawy ekipy foto-km.com, stał się Zamek Książ położony w Wałbrzchu. To kolejne miejsce, które zostało przez nas sfilmowane kamerą drona w 2018 roku.

TAJEMNICZY ZAMEK CZOCHA (POLSKA)

Ekipa foto-km.com zawitała do Zamku Czocha w 2019 roku. Jest to zamek obronny położony w miejscowości Sucha w województwie dolnośląskim. Budowa trwała od 1241 do 1247 roku. Zamek posiadał wielu właścicieli a pierwszym z nich był biskup miśnieński von Weisenow. W 1909 roku kupił go drezdeński producent wyrobów tytoniowych Ernst Gütschow za 1,5 miliona marek. Po II wojnie światowej zamek przechodził różne koleje losu.

JASNA GÓRA W CZĘSTOCHOWIE (POLSKA)

Kolejnym przystankiem ekipy foto-km.com w 2019 roku stała się Jasna Góra w Częstochowie. Jest to sanktuarium wraz z klasztorem Paulinów w Częstochowie. Początki klasztoru datuje się na 22 czerwca 1382 roku.

ZAMEK WAWELSKI W KRAKOWIE (POLSKA)

Ekipa foto-km.com zawitała w 2019 roku do Zamku Królewskiego na Wawelu, który został wybudowany XIII-XVII wieku. Najstarsze zabudowania sięgają XI wieku za panowania króla Bolesława Chrobrego. Rozbudowa trwała także po jego śmierci.

KLĘSKA 100-LECIA RYTEL (POLSKA)

Podczas podróży po Polsce w 2019 roku ekipa foto-km.com dotarła do gminy Rytel. Zatrzymaliśmy się w miejscu określonym katastrofą 100-lecia.